Yazılar

İDEALİST GENÇLİĞİN VİZYON ve MİSYON ALGISI

Vizyon; Geleceğimizdir, ulaşmak istediğimiz hedeflerdir ve hayallerimizi şekillendirmektir. Misyon; Bugünümüzdür, davamız istikametinde görev sorumluluk ve yükümlülüklerimizi kuşanmaktır.

NASIL BİR GENÇLİK?

İdealist bir gençte bir takım özel ve güzel özelliklerin bulunması gerekir. Öncelikte gönlü Allah (cc) sevgisiyle dolu,inancının âşığı, sevdalısı olmalı, bu heyecanını her yerde her zaman yüreğinde ve beyninde duymalıdır.

Gençlere Doğru Motivasyon Lazım

Yaşlıların tecrübesi, gençlerin enerjisi ile paralel olarak ilerlediğinde hem başarılı hem de mutlu toplumların inşa edileceği ile ilgili kitaplarda ve sosyal medyada çok sayıda bilgiye rastlamak mümkündür.

KİŞİSEL GELİŞİMDE ÖZGÜVEN

Sevgili Kişisel gelişim Yolcusu, İnsanın kendisini geliştirmesi için önce kendisine, sonra Kişisel gelişim Yolculuğunda kendisine yardım edecek insanlara güvenmesi gerekir. Bu güven olmayınca yani, insanın hem kendine güveni, hem de başkalarına , daha doğrusu, arkadaşına güveni olmazsa dostluk olmaz.

PATRON SANA SÖYLÜYORUM

Henüz bacak kadar çocukken ailemin sosyal hayatına değil ekonomik hayatına katkı sağlıyordum. Nasıl mı? Çeşmeden eve su taşıyor, kışlık yakacağımızı hazırlarken odun kırıyor, tarlaya gidiyor gücümün yettiği her işi yapıyor, İnek, koyun, kuzu otlatıyordum;

BAĞIMSIZ TÜRKİYE,BAĞIMLI GENÇLİK

Davranışlar örüntünün aynasıdır. Davranışlar örtük iletişimi verir. İnsan, davranışlarının çocuğu, davranışının yolcusudur. İnsan, sosyo-bilinçle, nöro-bilinçaltının ortalamasıdır. İnsan, genetik bağla, sosyal bağla, bağıl hatta bağımlı sosyal verilerin sosyolojik ortalamasıdır.

Gelişen ve değişen Dünyada Yeniden Büyük Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş bir derneğiz.© Copyright 2018. CGA Bilisim.